مقاله ها

حضور گسترش فناوری خوارزمی در نمایشگاه ساخت ایران

گسترش فناوری خوارزمی با حضور خود در نمایشگاه "ساخت ایران" بار دیگر خود را به عنوان شرکتی تولید کننده و فعال در عرصه صنعت کشور معرفی کرد و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشت.
به مناسبت روز ملی صنعت و معدن؛ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران، نمایشگاهی با عنوان "ساخت ایران" با حضور 30 شرکت بزرگ تولیدی و در فضایی حدود 3 هزار مترمربع که  به معرفی آخرین تکنولوژی ها و دستاوردهای تولیدی خود می پرداختند، برگزار شد.

این نمایشگاه از 7 الی 10 تیر ماه که روز ملی صنعت و معدن است، دایر و فرصتی مناسب برای بازدید از دستاوردهای صنعت ملی را برای علاقمندان به صنعت داخلی ایجاد کرده بود.

گفتنی است؛ شرایط حضور کلیه اصناف و شرکت های موفق تولید داخلی در این نمایشگاه شامل داشتن استانداردهای ملی و بین المللی ، ارایه خدمات پس از فروش برای کالاهای مرتبط و در نهایت داشتن کیفیت مناسب، قابلیت صادرات و رقابت در بازارهای خارجی بود. 
از محل نمایشگاه شرکت های صنعتی و معدنی مانند فولاد، ذوب آهن و شرکت های وابسته، شرکت های ماشین سازی و تراکتورسازی، چند شرکت مواد غذایی، مواد معدنی نفت و گاز، خودروسازی و سازمان گسترش و نوسازی و ایمیدرو حضور داشتند که این شرکت­ها بخش اعظم نیازهای خود را در داخل کشور برطرف می کنند و به خودکفایی رسیده اند. 

معرفی توانمندی های شرکت های داخلی در تولید محصول

"مسعود موحدی"  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که از این نمایشگاه و از جمله غرفه گسترش فناوری خوارزمی بازدید کرده بود، در مراسم افتتاحیه آن گفت: دهه تولید ملی  از روز اصناف شروع شده و با روز ملی صنعت، معدن و تجارت ادامه می یابد و برگزاری این نمایشگاه یکی از کار هایی است که به منظور ارتقای تولید ملی صورت گرفته است وهدف از برگزاری چنین نمایشگاهی در آستانه روز ملی صنعت و معدن، معرفی توانمندی های شرکت های داخلی در تولید محصول است. 
وی با بیان رشد اقتصادی کشور در سال های اخیر گفت: هم اکنون تولید ناخالص داخلی کشور و شاخص برابری قدرت خرید افزایش یافته و به مرز 1000 میلیارد دلار نزدیک شده است. 
موحدی با اشاره به توسعه صادرات اظهار داشت: رقم تجارت خارجی به چند صد میلیارد دلار رسیده به طوری که سال گذشته صادرات غیر نفتی کشور 50 میلیارد دلار بوده است. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این میزان نشان دهنده رشد 7 برابری صادرات در طول 7 سال گذشته و افزایش ارزش واحد وزنی صادرات است. 
وی ادامه داد: در این نمایشگاه شاهد عرضه انواع محصولات ساخت ایران در حوزه های نفت و گاز، صنعتی، خودرو، شیمیایی و دارویی هستیم که بازار این محصولات تنها به داخل کشور محدود نمی شود و در کشورهای خارجی نیز متقاضی خرید دارد.

موحدی خاطر نشان کرد: همان طور که محدودیت های دشمنان کشور در زمان 8 سال دفاع مقدس موجب پیشرفت صنایع دفاعی کشور شد، تحریم های کنونی نیز به رشد و اعتلای کشور در حوزه اقتصادی و صنعتی منجر خواهد شد.

طراحی شده توسط واحد روابط عمومی شرکت دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی | تمامی حقوق محفوظ است